Informacija dėl 2018 m. Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiados
Papildoma medžiaga XXV Lietuvos mokinių rusų kalbos olimpiados III etapui
RG RU
Patikslinimas, rekomenduojami autoriai ir tekstai rusų (užsienio) grupei
Sąlygos
DĖL 2015 M. LIETUVOS MOKINIŲ RUSŲ KALBOS (GIMTOSIOS IR UŽSIENIO) OLIMPIADOS
2015 m. balandžio 9-11 d. Kauno A. Puškino gimnazijoje (Vytauto pr. 50, Kaunas) vyks Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiados respublikinis etapas.
Dalyvių registracija vyks balandžio 9 d. 9.00 – 12.00 val. Kauno A. Puškino gimnazijoje. Nugalėtojų apdovanojimas – balandžio 11 d. 10.00-12.00 val..
Olimpiados metų mokytojams vyks kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Olimpiados dalyvių (mokinių) maitinimo ir nakvynės išlaidas apmoka Švietimo ir mokslo ministerija, mokinių kelionės ir mokytojo komandiruotės išlaidas – savivaldybės padalinys arba mokykla.
II (miestų/rajonų) etapo užduotys:
DĖL 2015 M. LIETUVOS MOKINIŲ RUSŲ KALBOS (GIMTOSIOS IR UŽSIENIO) OLIMPIADOS
3.2. Rusų užsienio kalbos grupė
Apie registraciją į III (šalies) Olimpiados etapą bus paskelbta papildomai.
XXIV Lietuvos mokinių rusų kalbos (gimtosios) olimpiada
2014 M. LIETUVOS MOKINIŲ RUSŲ KALBOS (GIMTOSIOS IR UŽSIENIO) OLIMPIADA
XXI Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) olimpiados programa
1. Olimpiados tema
K. Donelaičio, M. Lermontovo, A. Čechovo, M. Vološino, V. Majakovskio biografija ir kūrybos apžvalga.
Mokiniai, atvykę į šalies Olimpiados etapą, aprūpinami nakvyne ir maistu. Dalyvių kelionės išlaidas ir juos lydinčių asmenų komandiruotes apmoka savivaldybių administracijų švietimo padaliniai arba mokyklos.
Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiados III Respublikinio etapo RG užduočių komplektas
Programa
Sąlygos
А. Фомин «Свеча горящая»
Puslapiai:
63, 64, 69, 70, 87, 90-92, 109-111, 120-124, 151, 152-154, 178-183, 213-217, 270-274,302,303, 305-308,323, 369-372
Lietuvos mokinių rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) olimpiada
- Protokolas
- Užduotys
RG
RU
Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada vyks 2012 m. kovo 15–17 d. Vilniaus „Santaros“ vidurinėje mokykloje (A. Juozapavičiaus g. 12, Vilnius).
Olimpiados tema – „M. K. Čiurlionis ir „Sidabro amžiaus“ kultūra“.
Rusų gimtosios kalbos grupė
Integruotą rusų kalbos patikrinimą sudaro:
1. Kūrybinis darbas raštu (35%).
2. Kompleksinis testas ir kūrinio interpretacija (45%).
3. Retorinė užduotis (20%).
Rusų gimtosios kalbos olimpiados bendra retorinės užduoties tema „Menas mano gyvenime (dailė, teatras, kinas)“
Rusų užsienio kalbos grupė
Integruotą rusų kalbos patikrinimą sudaro:
1. Testas (50%).
2. Pokalbis (30%).
3. Kūrybinis darbas raštu (20%).
Norėdami sėkmingai atlikti testą, mokiniai turėtų susipažinti su M. K. Čiurlionio, A. Bloko gyvenimu ir kūryba ir jų epochą, apie kurią gali paskaityti Vidos Gudonienės ir Svetlanos Valiulis vadovėlyje „ХХ a. rusų literatūros skaitiniai“ (Šviesa, 1998 m (6-73 psl.)). Grožinio teksto supratimui parodyti rekomenduojama susipažinti su tokiais kūriniais: A. Блок. „O, весна, без конца и без краю“, „О доблестях, о подвигах“, „O славе“; М. Горький „Песня о соколе“, А. Куприн „Гранатовый браслет“.
Plačiau...
Programinės nuostatos olimpiadų dalyviams: Olimpiados programa
Lietuvos mokinių rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) olimpiada
Balandžio 14-16 d. Kėdainių specialiojoje mokykloje vyko 18-oji Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo per 80 dalyvių – 10-11 kl. mokinių.
Šių metų olimpiada buvo skirta A.P.Čechovui. Mokiniai atliko kūrybinius darbus, testo ir retorikos užduotis. Mokinių darbus vertino patyrusi komisija, kurioje dirbo dėstytojai, geriausi šalies rusų kalbos mokytojai.
Kartu su olimpiada vyko ir meninio skaitymo konkursas. Ne visi olimpiados dalyviai panoro išbandyti save šiame konkurse, bet drąsiausieji nenusivylė. Net 15 skaitovų gavo pagyrimo raštus ir buvo apdovanoti atminimo dovanomis.
Į renginį atvykusiems rusų kalbos mokytojams buvo surengtas seminaras „Rusų kalbos mokymasis kaip asmenybės lavinimo veiksnys“, kuriame kalbėta apie šiuolaikinę rusų literatūrą, jos vietą mokyklinėje programoje, vidurinio ugdymo bendrųjų programų įgyvendinimą. Profesorė N.Kulibina, viešnia iš Maskvos valstybinio A.Puškino rusų kalbos instituto, pasakojo apie galimybes tobulinti kvalifikaciją institute rengiamuose kursuose ir nuotoliniu būdu.
Turtinga buvo ir olimpiados kultūrinė programa. Mokytojai, palikę mokinius atlikti olimpiados užduočių, lankėsi Č.Milošo gimtinėje, o vėliau, lydimi mokinių, susipažino ir su daugiakultūre Kėdainių istorija.
Maloniu olimpiados akcentu tapo Vilniaus mokinių spektaklis A.Čechovo kūrinių motyvais „Būk žmogumi, jei gali“. Vilniaus Gabijos ir Žvėryno gimnazijų, Vilniaus Naujininkų, Levo Karsavino ir Abraomo Kulviečio vidurinių mokyklų mokiniai, parengę bendrą projektą – spektaklį, buvo pakviesti šį spektaklį parodyti Kėdainių šviesiosios gimnazijos salėje. Žiūrovus užbūrė profesionali mokinių vaidyba, puošnūs ir puikiai parinkti aktorių rūbai.
Olimpiados laimėtojai apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, atminimo medaliais, olimpiados partnerio ir rėmėjo AB „Lifosa“, kurios pagrindinis akcininkas yra kompanija „Eurochem“, dovanomis.
Etiniais sumetimais olimpiados dalyvių rezultatai nebus skelbiami. Norinčius sužinoti savo surinktų balų skaičių prašome kreiptis el. paštu vilija.norkuniene@lmitkc.lt.
Apie olimpiadą rašo:
Delfi.lt straipsnis „Kėdainiuose - rusų kalbos olimpiada“;
Kedainietis.lt straipsnis „Kėdainiuose prasideda rusų kalbos olimpiada“;
Kėdainių krašto televizijos reportažas apie olimpiadą (Siužetas apie olimpiadą prasideda
nuo 8 minutės).
Užduotys | |
Rusų gimtoji kalba | Rusų užsienio kalba |
Testas | Testas |
Kūrybinė užduotis | Kūrybinė užduotis |
Retorika | Testo atsakymai |
Olimpiados programa |
Olimpiadą remia |
Olimpiadoje gali dalyvauti bendrojo lavinimo mokyklų 10–11 klasių mokiniai.
2011 m. Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiados tema – „Toks artimas Lietuvai A. P. Čechovas...“.
Olimpiada susideda iš integruoto rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) kompetencijos patikrinimo ir meninio skaitymo konkurso.
Rusų gimtosios kalbos grupė
Integruotą rusų kalbos patikrinimą sudaro:
1. Kūrybinis darbas raštu (35%).
2. Kompleksinis testas ir kūrinio interpretacija (45%).
3. Retorinė užduotis (20%).
Rusų gimtosios kalbos olimpiados bendra retorinės užduoties tema „В человеке должно быть все прекрасно...“
Rusų užsienio kalbos grupė
Integruotą rusų kalbos patikrinimą sudaro:
1. Testas (50%).
2. Pokalbis (30%).
3. Kūrybinis darbas raštu (20%).
Norėdami sėkmingai atlikti testą, mokiniai turėtų susipažinti su A. Čechovo gyvenimu ir kūryba. Grožinio teksto supratimui parodyti rekomenduojama susipažinti su A. Čechovo kūriniais ("Вишневый сад", "Толстый и тонкий", "Человек в футляре", "Попрыгунья").
Rusų užsienio kalbos grupei teikiamai pokalbio temai „Lietuvos/Rusijos kultūros įžymiausi veikėjai“ mokinys iš anksto turėtų pasirinkti, apie ką kalbės, pasiruošti trumpą pristatymą (2–3 min.). Po pristatymo vyks pokalbis, kuriame dalyvaus komisijos nariai ir keli Olimpiados dalyviai.
Meninio skaitymo konkursas vertinamas atskirai.
__________________________________________________________________
2010 m. lapkričio 29 d. – gruodžio 3d. Maskvoje vyko VIII Tarptautinė NVS ir Baltijos šalių mokyklų, kuriose dėstoma rusų kalba, mokinių rusų kalbos olimpiada. Dalyvavo 29 mokiniai iš 10 šalių. Lietuvai olimpiadoje atstovavo Denis Petrina, Vilniaus V. Kačialovo gimnazijos mokinys (mokytoja Galina Kalinina), Anastasija Takvareli, Vilniaus Naujamiesčio vidurinės mokyklos mokinė (mokytoja Viktorija Raževa) ir Bogdana Storožuk, Visagino „Atgimimo“ gimnazijos mokinė (mokytoja Irina Makeičik). Nors Lietuvos komanda iš olimpiados medalių ir neparvežė, labai džiaugiamės Anastasijos Takvareli pelnyta nominacija «За обширные знания о современной России». Olimpiados metu vykusiame konkurse «Юный оратор» Denis Petrina savo kalba pelnė daug žiūrovų simpatijų, pavergė komisijos širdis ir tapo konkurso nugalėtoju.
Oficialus olimpiados tinklalapis http://www.olympiadviii.ru/. Čia galite sužinoti, kokia buvo olimpiados programa, pavartyti dienoraštį, susipažinti su olimpiados nugalėtojais.
PROGRAMINĖS NUOSTATOS OLIMPIADŲ DALYVIAMS
(Rusų gimtoji kalba)
(Rusų užsienio kalba)
Olimpiados rengimo sąlygos 2010 m.
LIETUVOS MOKINIŲ RUSŲ KALBOS (GIMTOSIOS IR UŽSIENIO) OLIMPIADA
2010 m. kovo 26–28 d. Kėdainių specialiojoje mokykloje vyko Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada
Užduotys
Rusų gimtoji kalba | Rusų užsienio kalba |
Testas | Testas |
Daimond | Kūrybinė užduotis |
Interpretacija | |
Testo atsakymai |